DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 kwietnia 2020

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas Dziś o godz. 17:00 z kościoła będzie transmisja Mszy świętej i koncertu wielkanocnego . Zachęcamy do włączenia parafialnego fb. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 będzie Koronka przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17:00 Różaniec prowadzony przez przedstawicieli wspólnot parafialnych o pokój i bezpieczeństwo dla światu i msza święta. Zapraszamy w twarzowych maseczkach i z dobrą intencją w sercach.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. W imieniu obdarowanych w ramach akcji "Pomoc Seniorom" serdecznie dziękuję Caritas Diecezji Włocławskiej za wsparcie wielkanocną pomocą kilkudziesięciu samotnych parafian piotrkowskich.

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas.

4. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.          

5. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało Chleba.         

6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. Przyjmijcie błogosławieństwo Boże, aby trwać przy Panu Jezusie Chrystusie Zwycięzcy szatana, grzechu i śmierci.