Parafia Piotrkow Kujawski

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym.

1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous
    w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

1. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą dla chorych będziemy sprawowali w sobotę o godz. 17:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! W kaplicy DPS w niedziele 12 lutego o godz. 15:00 z namaszczeniem chorych.

1. Przypominam, że również w każdą środę kierujemy nasze prośby to Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach podczas Nowenny i Mszy Świętej o godz. 17:00 - serdecznie zapraszam na to modlitewne spotkanie. W środę 8 lutego o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

1. Wszystkim Parafianom, szczególnie chorym życzymy wyzdrowienia i nadziei, oraz obecności pomocnych i życzliwych osób. Solenizantom i jubilatom także opieki Bożej na każdy kolejny dzień.