Parafia Piotrkow Kujawski

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

02 SIERPNIA 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu mniejsze grupy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.
    2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Swiętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
    3. W środę podczas nowenny o godz. 18:00 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia około godz. 13:00 przyjdą na obiad pielgrzymi z grupy kaszubskiej w liczbie około 20 osób. Przyjmiemy ich w budynku plebanii. Proszę tylko p. Sowińską o przygotowanie posiłku dla tej grupy pielgrzymiej. Natomiast Apostolat Maryjny niech wydeleguje 4 osoby do zaopiekowania się gośćmi.
    4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze o Bogu. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
    5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiadamy od godz. 15:00, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16:00. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe.
    6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych ś.p. Włodzimierza Gozdan, Jana Szydłowskiego... wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie...
    7. Sięgnijmy po tygodnik "Idziemy” i książkę "Śladami Męczenników” z Piotrkowa Kujawskiego. Gazetka parafialna jest na stronie internetowej. Przypominam, że można odebrać w kancelarii wpłaty na pielgrzymki, których nie mogliśmy odbyć w tym roku.

Niech Pan towarzyszy utrudzonym rolnikom i korzystającym z wakacyjnego odpoczynku. Na niedzielę i cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

ks. kan. Krzysztof Gąsiorowski - proboszcz