Parafia Piotrkow Kujawski

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wspólnota parafii Piotrkowa raduje sic dziś odpustem swego patrona §w. Jakuba. Przez wstawiennictwo w niebie tego Apostoła składamy na ołtarzu wszystkie nasze intencje i prosimy o potrzebne laski i miłosierdzie dla nas. Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele". Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z która złożyli w dłonie Jezusa pica chlebów i dwie ryby.
  2. Wspominamy dziś§ św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, ze błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to czas Żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Dożynki Gminno Parafialne będą 29 sierpnia o godz. 12:00.
  4. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po południu.
  5. Serdecznie dziękuję za pomoc ze strony Parafian na obiad dla pielgrzymów z Janikowa Kruszwicy Grupa Promienista. Dziękuję p. Barbarze Sowińskiej wraz z ekipą za pracę i gościnność okazaną pielgrzymom.
  6. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznice wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny,
  7. Od początku sierpnia na ołtarzu Matki Bożej można składać kartki z intencjami, które Bractwo Jakubowe zabierze na szlak Camino Polaco i będziemy się modlili od 16 do 18 VIII .
  8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na cele wspo1noty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność. Zostało dokończone trzecie okno witrażowe i zamontowano czwartą ramę z szybą bezpieczną. Dziękuję p. Płachecińskiemu z współpracownikiem za wykonanie obróbki murarskiej okien od zewnątrz.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzien. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł ś.p. Andrzej Pawlak.