Parafia Piotrkow Kujawski
  1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

1. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy o godz. 17:30.

1. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

1. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na nowennie będziemy się modlić za dzieci, aby były szczęśliwe w swoich rodzinach.

1. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17:30;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16:00; spowiedź święta od godz. 15:00, od godz. 9:00 udajemy się do chorych.

- z piątku na sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 6:45, a następnie Msza św.;

- w sobotę o godz. 8:00 przyjdą pielgrzymi idący z Radziejowa do Lichenia. Przy kościele będzie odpoczynek i herbata,

- o godz. 8:30 delegacja z dekanatu i parafii pojedziemy do Katedry na Mszę, aby przywieźć świece, które w czasie nawiedzenia kopii Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej będą zapalane w kościołach naszej diecezji.

1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego i czuwaniem do godz. 21.30. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

1. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przyjmujemy zgłoszenia chętnych na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii. Jest jeszcze 14 wolnych miejsc, które czekają na Parafian.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Waldemar Bentkowski. Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczynili na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie ich do grona zbawionych.