Parafia Piotrkow Kujawski

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2. Chociaż dzisiaj przeżywamy pierwszą wakacyjną niedzielę, to z racji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca zapraszamy Parafian, szczególnie tatusiów, na Mszę św. o godz. 17:00.

3. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Dnia 27 czerwca o godz. 17:00 Apostolat Maryjny Cudownego Medalika rozpoczyna modlitwy w kościele, a po Mszy św. będzie spotkanie w sali Św. Katarzyny. W ostatnią sobotę lipca, dokładnie 27 lipca zapraszamy na pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Prosimy o zapisywanie się w kancelarii lub u pani Henryki Bartczak.

4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

5. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

6. Przed świątynią są do nabycia tygodniki: ,,Idziemy”, oraz ,,Głos Jakubowej Parafii”.

7. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.