Parafia Piotrkow Kujawski

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem x braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.
  2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę.
  3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych — w tych; którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Przed każdą mszą w kościele będą wypominki za wiernych zmarłych, których przez całą oktawę polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu. Na cmentarz udajemy się rodzinnie, aby przy grobach najbliższych modlić się za nich. Zgodnie ze wskazaniami Kurii Diecezjalnej i zaleceniami władz nie będzie na naszym cmentarzu tradycyjnych nabożeństw.
  4. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte, a pół godziny wcześniej wypominki za Zmarłych. Nie zapominajmy też, że przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar — odpust zupełny za udział w Eucharystii z przyjęciem Komunii, pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.
  6. W kancelarii przyjmujemy wypominki za Zmarłych. Zadbajmy o wszystkie groby na cmentarzu i pobożną modlitwę za dusze zmarłych, także dusze czyśćcowe, które czekają na modlitewną pomoc. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych: ś.p. Serafina Waśkiewicza, Roberta Orzechowskiego, Romana Michalskiego, Karola Kucharskiego - wieczny odpoczynek....
  7. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich chorych z parafii, także zarażonych korona wirusem. O taką modlitwę prosi też nasz Ks. Bp Wiesław Mering. Zachęcam do nabycia tygodnika "Idziemy", kalendarzy noworocznych i książki „Śladami Męczenników”. Na kolejny tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.