Parafia Piotrkow Kujawski

  

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali  celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.
  2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu flar i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycja przynieśmy lampiony, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalone światło zanieśmy z błogosławieństwem do domów,
  3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 5 do 7grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas, Plan rekolekcji....
  4. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. W kaplicy z Krzyżem jest drzewko z symbolicznymi bombkami dla tych osób, które włączą się w przygotowanie paczek dla pensjonariuszy domu prowadzonego przez siostry zakonne i dla starszych osób z naszej parafii. Prosimy o produkty spożywcze, pielęgnacyjne, słodycze. Szkolna Caritas będzie sprzedawać kartki świąteczne na talony dla starszych parafian. Jak co roku chcemy przygotować kilkadziesiąt paczek świątecznych.
  5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania.
  6. W piątek 3 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 15 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej rano i od godz. 15:00. Od godz. 18:30 do 5:30, co pół godziny - Małżeńska adoracja na którą można się zapisać w zakrystii lub kancelarii.
  7. Od godz. 9:00 w piątek i w sobotę będziemy odwiedzać chorych w domach z posługa sakramentalną.
  8. W pierwsza sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
  9. Przed kościołem można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są kalendarze noworoczne i prasa Katolicka Dziękuję za przygotowanie wystroju kościoła na Adwent

  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej  i błogosławionej niedzieli.

  11. W ubiegłym  tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Ś.p. Irena Wiśniewska...

 

 

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2021

 

II Niedziela Adwentu, 5 XII 2021 r.
7:30 Dorośli
9:00 Dorośli
10:30 Dorośli
12:00 Dzieci i młodzież

15:00 DPS
17:00 Dorośli i młodzież

 

Poniedziałek, 6 XII 2021 r.
 7:00 Spowiedź     7:30 Msza dla starszych
8:30 Spowiedź       9:00 Msza dla dorosłych
11:00 Spowiedź      11:30 Msza dla starszych
        15:30 Spowiedź          16:00 Msza dla dzieci i młodzieży (Roraty)
17:30 Spowiedź        18:00 Msza dla dorosłych i młodzieży

 

Wtorek, 7 XII 2021 r.

7:00 Spowiedź  7:30 Msza dla dorosłych
8:30 Spowiedź   9:00 Msza dla dorosłych
               11:00 Spowiedź     11:30 Msza z Sakramentem Chorych
     15:30 Spowiedź     16:00 Msza dla dzieci i młodzieży (Roraty)
17:30 Spowiedź      18:00 Msza dla dorosłych i młodzieży