Parafia Piotrkow Kujawski

27 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 października 2022OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zapraszamy na różaniec o godz. 16:00
    i Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 20:30, zakończone Apelem. Modlimy się Nowenną przed Nawiedzeniem Matki Bożej. Dnia 22 X b.r. organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę, aby z wspólnotą diecezjalną włączyć się z zaproszenie Matki Bożej do naszej parafii. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. Koszt wynosi 60 zł. za autokar i ubezpieczenie.
  3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 16:30, w niedzielę o godz. 16:30. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca. Spotkanie wszystkich Kół Żywego Różańca z naszej parafii będzie 7 X o godz. 16:30 z Mszą św. Zapraszam.
  5. W poniedziałek 3 października b.r. w naszym kościele będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7:00 i zakończenie różańcem o godz. 16:30.
  6. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka
    z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  7. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  8. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu
    i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 16:30.
  9. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z modlitwą różańcową. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 15:00. Od godz. 19:00 zaczniemy całonocną Adorację, którą zakończymy przed mszą św. o godz. 7:00 w sobotę. Zapraszamy na męski różaniec o godz. 21:00. Posługa chorym od godz. 9:00.
  10. Dnia 15.10. b.r. Diecezjalna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza chętne osoby na jednodniowe rekolekcje do Sanktuarium św. Józefa we Włocławku. Temat rekolekcji brzmi ,,Tajemnica Eucharystii”. Początek o godz. 13:30.
  11. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież do udziału w oazie, najbliższe spotkanie w sobotę o godz. 18:00.
  12. Spotkanie formacyjne dla uczniów klas 8 przygotowujących się do bierzmowania w niedzielę
    dziewiątego października o godz. 16:15. Po spotkaniu młodzież uczestniczy w różańcu i Mszy św.
  13. W najbliższy piątek 7 X o godz. 17:00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. żałobna
    w int. zmarłego ks. Prałata Kazimierza Bocianowskiego. W sobotę 8 X o godz. 13:00 w Ciechocinku odbędzie się pogrzeb.
  14. W tym tygodniu odeszli do wieczności +Paweł Kołodziej. Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogli radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.
  15. Przyjmujemy w kancelarii intencje mszalne na nowy rok.
  16. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.