Parafia Piotrkow Kujawski

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie postępowania zakupowego - "Renowacja dachu kościoła pw.św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim"

Dokumenty dostępne na stronie BIP pod adresem:

https://bip.piotrkowkujawski.pl/opzrdkk,301

 

Zapewniamy o modlitwie za Was wszystkich i zawsze z radością czekamy na Was w naszym kościele. Proboszcz i ks. Leszek :) 

KANCELARIA

Parafii Św. Jakuba

w Piotrkowie Kujawskim

czynna w dni powszednie rano: 8:00 – 9:00; po południu: 16:00 – 17:00 (od IV do IX)

rano 8:00 – 9:00; po południu: 16:00 – 16:30 (od X do III)

nieczynna w soboty, niedziele

święta i uroczystości.

Kancelaria nieczynna również w I piątki miesiąca!!!

*** 

NOWA RADA PARAFIALNA

Od 2022 roku w naszej parafii, na okres 3 lat została powołana i zatwierdzona przez Ordynariusza naszej diecezji, Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego nowa Rada Parafialna. W skład nowej Rady Parafialnej wchodzą następujące osoby, uprzednio wyrażając zgodę na podanie swoich danych osobowych:

  1. Ciesielska Monika– Szewce
  2. Górniak Ewa– Wąsewo
  3. Robakowska Marta– Palczewo
  4. Siarkowska Marzena– Zagorzyce Kolonia
  5. Susłyk Małgorzata– Dębołęka od szkołWitt Anna – Dębołęka od Wójcina
  6. Kucharski Ireneusz– Piotrków Kujawski
  7. Michałowski Józef– Piotrków Kujawski
  8. Śmigiel Piotr– Wójcin
  9. Wojciechowski Mariusz– Gradowo
  10. Żak Krzysztof– Świątniki

 

ZAPRASZAMY: 

We wtorki zimą o 17.oo, latem o 18:00 - spotkanie Odnowy w Duchu Świętym ,,EMMANUEL".

W środy zimą o 17.oo, latem o 18:00 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

W piątki o 15.oo koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu,
o 17.30 zbiórka ministrantów.

W soboty o 15.oo spotkanie Grupy Wsparcia AA ,,U Jakuba"

 

WSPÓLNOTA ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM ,,EMMANUEL”

Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim

Jesteśmy Wspólnotą charyzmatyczną, należącą do ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Spotykamy się od 2018 roku przy parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim - jedynej parafii w naszym miasteczku. Tworzymy grupę modlitewną, która gromadzi się
w każdy wtorek. Uczestnikami spotkań są osoby dorosłe z naszej parafii, tworzymy ok. 40-sto osobowa grupę. Każde nasze spotkanie poprzedzone jest Mszą Świętą, podczas której posługujemy. Gromadzimy się, aby wspólnie uwielbić Boga, dziękować i prosić w intencjach, które nosimy w sercu. Podczas spotkania ks. opiekun wygłasza krótką katechezę na temat Słowa Bożego. Spotkanie przebiega według wcześniejszych ustaleń lidera, ks. opiekuna i animatorów. Poza uwielbieniem Boga, które jest stałym elementem, adorujemy Najświętszy Sakrament, modlimy się wstawienniczo, pracujemy w grupkach dzielenia, lub rozważamy fragment Pisma Świętego. Każde spotkanie kończymy dziesiątką Różańca Świętego, aby Matka Najświętsza była naszym wsparciem, oraz powierzamy Jej osobiste intencje. Przynajmniej raz na kwartał spotykamy się na ,,Agapie”. ,,Agapa” jest to spotkanie i wspólne - luźne rozmowy przy kawie, lub herbacie i dobrym ciastku. Od 22 lutego do 12 kwietnia 2022 r. w naszej parafii odbyło się Seminarium Odnowy Wiary, prowadzone przez ,,Mocnych w Duchu”
z Łodzi. Natomiast na początku 2023 r. odbyły się tzw. Warsztaty Odnowy w Duchu Świętym.  

 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA!!!

W naszej parafii istnieje biblioteka katolicka w sali św. Katarzyny zapraszamy osoby dorosłe, młodzież, rodziców z dziećmi do wypożyczania pięknych wartościowych książek -nie tylko o tematyce religijnej w I-sze poniedziałki m-ca w godz. 17.00 - 17.45 w okresie letnim. Czytelnikom wcześniej wypożyczonych książek przypominamy o ich zwrocie do biblioteki, aby inni mogli cieszyć się ich treścią

 *** 

W naszej parafii w każdą sobotę o godzinie 15:00 w salce przy kościele odbywają się ,,Mitingi AA" otwarte. Na SPOTKANIA OTWARTE mogą przychodzić także osoby, które sami nie są uzależnione, ale mają problem z kimś np. w rodzinie, albo w pracy.

 *** 

 FUNDACJA ,,AUXILIUM”

Fundacja ,,Auxilium” od 1 września br. uruchamia bezpłatną ogólnopolską linię wsparcia dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów.
W ramach linii wsparcia pod numerem telefonu 800-800-607 (linia bezpłatna) oraz 222-472-117 (standardowa stawka operatora) specjaliści tacy jak psycholog, prawnik, seksuolog, psychoterapeuta, terapeuta rodziny, mediator itp. Udzielać będą profesjonalnego wsparcia osobom borykającym się różnymi trudnościami w życiu rodzinnym i osobistym.

 

Odpowiedź Burmistrza Miasta i Gminy, oraz Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim

na pismo Rady Parafialnej z dnia 2.01.2023 r.

            W odpowiedzi na pismo z dnia 1.12.2022 r. informuje, że 1.09.2015 r. doszło do podpisania porozumienia między Miastem i Gminą Piotrków Kujawski, a Diecezja Włocławską reprezentowaną przez Parafię, którego przedmiotem było użyczenie należącego do Parafii terenu, wykorzystywanego jako parking celem jego utwardzenia. Pierwotnie wykonanie zadania było planowane razem z przebudową ulicy św. Ducha, ale nie zostało wykonane z uwagi na to, że dofinansowanie zewnętrzne, a szczegółowo mówiąc, regulamin jego przyznawania uniemożliwił całościowa realizację. Miasto i Gmina nie dysponowała wtedy własnymi środkami, by do tego zadania dołożyć własne fundusze. Zadanie zostało odłożone w czasie do momentu zakończenia obowiązywania gwarancji danej przez wykonawcę przebudowy ulicy św. Ducha. Pod koniec 2021 r. doszło do spotkania Burmistrza Miasta i Gminy oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim z Radą Parafialną, którego przedmiotem było zaplanowanie terminu utwardzenia parkingu. Pierwotny zamiar wprowadzenia do budżetu na rok 2022 mimo takiego planu nie doszedł do skutku ponieważ z uwagi na pogarszająca się sytuację cenową planowanych zadań wynikającego z przetargów musieliśmy ograniczyć wydatki eliminując z realizacji dwa wcześniej zaplanowane zadania. Nie znaczy to jednak, że nie zamierzamy zrealizować tego zadania, wręcz przeciwnie już w roku budżetowym 2023 będziemy pracować nad wygospodarowaniem środków na ten cel, a na pewno je zrealizujemy do daty końcowej porozumienia tj. 31.08.2025 r. Jesteśmy świadomi potrzeby jego realizacji z myślą o osobach korzystających z tego parkingu.

Niniejsze pismo podpisali:

Burmistrz mgr Sławomir Henryk Bogucki,

oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim Arkadiusz Krzysztof Włodarski 

 

Wspólnota Cenacolo

Uporanie się z uzależnieniem jest trudnym i wymagającym zadaniem. Istnieją wspólnoty, które gromadzą ludzi zagubionych i starają się odbudować ich życie oraz pomóc im w nawróceniu na właściwą drogę. Często wspólnoty te czerpią z religii i wiary. Jedną z takich wspólnot jest katolicka wspólnota Cenacolo, której domy znajdują się również w Polsce. Wspólnota Cenacolo i jej idea wywodzi się z Włoch, gdzie powstała w 1983 roku. Założycielką Wspólnoty była siostra Elvira Petrozzi. Sama siostra Elvira w swoim życiu osobistym spotkała się z problemami uzależnień, dotyczącymi jej rodziny, dzięki czemu rozumiała doskonale istotę tego problemu. Z jej inicjatywy powstała Wspólnota, której celem jest pomoc ludziom zagubionym, którzy cierpią z powodu uzależnień i stracili sens swojego życia. Skąd wzięła się nazwa Wspólnoty? Cenacolo oznacza Wieczernik, czyli miejsce, w którym odbyła się ostatnia wieczerza. To również w Wieczerniku Maryja wraz z apostołami przebywała po śmierci Jezusa. Jest to miejsce symboliczne, które podkreśla istotę wspólnoty oraz przemianę, jaka zachodzi w ludziach.
Z czasem, Wspólnota Cenacolo zyskała wielu wolontariuszy, dzięki czemu możliwe było zakładanie kolejnych domów Wspólnoty. Obecnie Wspólnota Cenacolo działa w 20 krajach na świecie. W Polsce znajdują się 3 domy tej Wspólnoty. 1 - Dom Maryi Niepokalanej w Gniezkowie;
2 - Dom Św. Jana Pawła II w Jastrzębiu Zdroju; 3 - Dom bł. Karoliny Kózkówny w Porębie Radlnej. Długość okresu przebywania w Domu Wspólnoty jest uzależniona od konkretnego przypadku, niektóre pobyty w takich domach trwają nawet kilka lat. Na stronie internetowej Wspólnoty, znajdują się numery kontaktowe do poszczególnych Domów. Istnieje więc możliwość uzyskania potwierdzonych informacji
o przebiegu wstąpienia do Wspólnoty Cenacolo. Wspólnota Cenacolo jest otwarta na pomoc osobom z uzależnieniami, ale daje również wsparcie rodzicom osób uzależnionych, którzy mogą uczestniczyć w specjalnych spotkaniach dla rodzin.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pieniężno - misyjne serce Polski

Drodzy przyjaciele Misji!

Zachęcamy do włączenia się w akcję Referatu Misyjnego Księży Werbistów pod hasłem: ,,KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE”, i ofiarowanie znaczków pocztowych na cele misyjne. Pozyskane z ich sprzedaży środki finansowe zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby w krajach misyjnych. Dzięki temu posługa misjonarzy będzie łatwiejsza oraz umożliwi objęcie wsparciem większej ilości podopiecznych. Zapraszamy do współpracy!

REFERAT MISYJNY KSIĘŻY WERBISTÓW

Pieniężno Pierwsze 19, 14-520 Pieniężno, tel. 55 242 92 43

www.pomocmisjom.werbiści.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bank PEKAO S.A. o. Elbląg nr. 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

 

INFORMACJA!

W każdy piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i na Adorację Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Natomiast w każdą niedzielę o godz. 7:00 w naszym kościele śpiewane są godzinki ku czci NMP.

 

INFORMACJA: Od października b.r. aż do końca marca przyszłego roku Msze św. popołudniowe będą sprawowane w kościele o godz. 17:00.

 

UWAGA!!!

Kancelaria w czasie zimowym od X do końca III, po południu jest czynna tylko pół godziny, tj. od 16:00 do 16:30.

 

INFORMACJA! Przy wejściu (każdego dnia) i pod chórem kościoła (w niedzielę poprzedzającą I piątek m-ca) znajdują się skrzynki na intencje (intencje nie będą odczytywane). Złożymy je przed ołtarzem i w tych intencjach będziemy się modlić podczas Różańca prowadzonego przez mężczyzn i każdego 16 dnia m-ca podczas modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

 

INFORMACJA! W piątki Wielkiego Postu będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu popołudniami o godz. 16:30 będą śpiewane Gorzkie Żale i nauki pasyjne. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum