NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.
 2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek
  i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się
  w misterium paschalne. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego za pomocą mediów, a także transmisji z naszego kościoła.
 3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Liturgia tej Mszy Świętej
  w naszym kościele bez udziału wiernych rozpocznie się o godz. 18:00.
 4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00 bez udziału wiernych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17:00.
 5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Kościół będzie otwarty dla osobistej modlitwy z zachowaniem wymogów sanitarnych. Będziemy dyżurować w konfesjonałach w kościele i kaplicy. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione przed śniadaniem wielkanocnym w domach chrześcijańskich rodzin.
 6. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00 i będzie transmitowana przez parafialnego fb. Rezurekcja i wszystkie msze wielkanocne, także w drugi dzień świąt będą transmitowane na fb parafialnym.