Niedziela Palmowa 2018

Niedziela Palmowa – konkurs palm
Niedziela Palmowa, w czasie której wspominamy triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy, wprowadzają Kościół w Wielki Tydzień.Poprzez wydarzenie dnia dzisiejszego otwiera się perspektywa bliskich już wydarzeń, w których prawda o Mesjaszu cierpiącym na krzyżu znajdzie swe wypełnienie.
Z Niedzielą Palmową związana jest procesja z palmami, gdy wierni, naśladując mieszkańców Jerozolimy, uroczyście witają Pana Jezusa oraz z wiarą i pobożnością idą za Nim.
Z naszej parafii tradycyjnie odbył się konkurs własnoręcznie wykonanych palm, który zorganizował Apostolat Maryjny. Zwycięzcy najpiękniejszych i najwyższych palm otrzymali piękne prezenty. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy ciekawych pomysłów i podziwiamy wkład pracy w wykonanie tych palm.