Intencje mszalne

W okresie letnim od kwietnia do października msze święte odprawiamy o godzinie 7:00 i 18:00. Intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 16:30.

Transmisje Internetowe

Zapraszamy do przeżywania z nami Mszy Świętych i Nabożeństw za pośrednictwem transmisji internetowych

E-kancelaria

Komunia św.

Pogrzeb

Nasz Facebook

Zapraszamy do odwiedzenia profilu Naszej Parafii na Facebooku.

Zapewniamy o modlitwie za Was wszystkich i zawsze z radością czekamy na Was w naszym kościele!

ks. Proboszcz, ks. Wiktor, ks. Damian   :)

***

W związku ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz zmniejszeniem limitów wiernych w kościołach Ks. Bp ordynariusz Krzysztof Wętkowski znosi obowiązująca do tej pory dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

Ciesząc się z tego, że możemy już żyć trochę spokojniej zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele.

"Pamiętaj, abyś dzień święty święcił..."

Biskup Krzysztof Wętkowski nowym biskupem włocławskim

Ojciec Święty Franciszek mianował nowym biskupem włocławskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego. Tym samym przyjął rezygnację biskupa Wiesława Meringa z posługi biskupa włocławskiego. Do czasu kanonicznego objęcia diecezji przez bp. Wętkowskiego administratorem apostolskim diecezji włocławskiej będzie bp Mering.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej ogłoszony został w samo południe 27 kwietnia br. We Włocławku, w kaplicy Domu Biskupów Włocławskich, o decyzji Ojca Świętego poinformował ustępujący biskup diecezjalny w obecności pracowników Kurii i przedstawicieli innych urzędów diecezjalnych. Komunikta Nuncjatury Apostolskiej, w obecności dotychczasowego biksupa włocławskiego Wiesława Meringa, biskupa seniora Stanisława Gębickiego, w obecności księży z kurii i innych instytucji diecezjalnych, odczytał kanclerz kurii ks. prał. Artur Niemira.Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem południowej modlitwy Regina coeli. Podczas krótkiej uroczystości modlono się za nowego, 77 biskupa diecezjalnego włocławskiego.

Uroczysty ingres 77 biskupa włocławskiego
J. E. Ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego do naszej katedry
odbędzie się 19 czerwca o godz. 11.oo.

7 czerwca nowy Pasterz Diecezji kanonicznie objął władzę
w diecezji włocławskiej.

Już nie możemy się doczekać kiedy Ksiądz Biskup nas odwiedzi! :)

Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. księdza Jana Długosza we Włocławku
informuje, że rekrutacja do klasy pierwszej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego rozpocznie się dnia 17 maja 2021 r. i potrwa do 21 czerwca 2021 r. Szkoła bierze udział w naborze elektronicznym.
• W tym roku szkolnym otwieramy klasy o profilach: politechnicznym, humanistyczno-lingwistycznym i przyrodniczym;
• „Długosz” z tytułem „Srebrnej Szkoły 2021”, druga szkoła we Włocławku, a trzynasta w województwie kujawsko-pomorskim w Rankingu Perspektyw, oferuje swoim uczniom dodatkowe lekcje języka łacińskiego i lekcje tańca towarzyskiego;
• Liczne zajęcia pozalekcyjne umożliwiają uczniom rozwijanie talentów i pasji oraz osiąganie sukcesów w konkursach i olimpiadach.
• Tradycyjny model wychowania w oparciu o wartości chrześcijańskie idzie w parze z wykorzystaniem nowych technologii w edukacji.
Integralną częścią Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza jest internat, do którego zapisy trwają od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 21 czerwca 2021 r.
• 2,3,4 –osobowe pokoje z łazienkami,
• całodzienne wyżywienie w stołówce szkolnej,
• możliwość korzystania z sali gimnastycznej i siłowni,
• nauka, odpoczynek, rekreacja i bezpieczeństwo.
Wnioski do pobrania oraz więcej szczegółów na internetowej stronie szkoły www.zskdlugosz.pl w zakładce Rekrutacja 2021/2022
Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa zachęcamy do przesłania kompletu dokumentów listownie na adres Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza ul. Łęgska 26, 87-800 Włocławek.

ZAPRASZAMY:

we wtorki o 18.oo spotkanie Odnowy w Duchu Świętym,

w środy o 18.oo nowenna do NMP Nieustającej Pomocy,

w piątki o 15.oo koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu
o 18.3o zbiórka ministrantów,

w soboty o 15.oo spotkanie klubu AA "U Jakuba"
o 19.oo (co dwa tygodnie) spotkanie Oazy

raz w miesiącu spotkania Domowego Kościoła.

W naszej parafii istnieje biblioteka katolicka w sali św. Katarzyny

zapraszamy osoby dorosłe,

młodzież,

rodziców z dziećmi

do wypożyczania pięknych wartościowych książek

-nie tylko o tematyce religijnej

w I-sze poniedziałki m-ca

w godz. 17.00 - 17.45 w okresie letnim.

Czytelnikom wcześniej wypożyczonych książek

przypominamy o ich zwrocie do biblioteki, aby inni mogli

cieszyć się ich treścią