Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wielkanocną — 12.04.2020 r.

  1. Rezurekcja o godz. 6:00 odbyła się w gronie księży i służby ołtarza. Miało miejsce błogosławieństwo w drzwiach kościoła i dalsze obrzędy liturgiczne przy ołtarzu w prezbiterium. Modliliśmy się za wszystkich Parafian życząc siły ducha, pokoju w sercach i potrzebnego zdrowia. Na pozostałe msze wielkanocne zapraszamy do kościoła zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Będzie możliwość prywatnej adoracji w godzinach od 14:00 do 17:00.
  2. W poniedziałek wielkanocny porządek mszy jak w każdą niedzielę. W ciągu dnia kościół jest otwarty dla osobistej modlitwy od godz. 14:00 do 17:00. Będziemy transmitować msze o godz. 10:30 i 17:00.
  3. Trwajmy na nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia 19 kwietnia. Przez całą oktawę wielkanocną od godz. 15:00 do 18:00 będą adoracje przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Będzie można korzystać z sakramentu pokuty.
  4. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty, dzięki którym udało się ubrać kościół na święta wielkanocne. Dziękujemy za pomóc w ubieraniu świątyni.
  5. Ksiądz Biskup Mering podjął decyzję o odwołaniu komunii zbiorowych w maju. Jeśli chodzi o inny termin komunii zbiorowych – trudno powiedzieć. Rodziców dzieci komunijnych zachęcamy do podjęcia decyzji o organizowaniu w maju komunii rodzinnych. Tzn. Na wybranej Mszy komunię przyjmuje jedno dziecko (obecni mogą być rodzice i rodzice chrzestni). Takie komunie mogą odbywać się w każdy dzień tygodnia. Inne informacje dotyczące pierwszej komunii będą podawane na Librus-ie.
  6. Miejmy nadzieję, że dzięki zachowaniu zarządzeń władz państwowych powoli będzie zanikać zagrożenie zarażenia się koronawirusem i po epidemii wrócimy do normalnego życia. Bądźmy cierpliwi i nie traćmy wiary.

Życzenia Wielkanocne

Niech Pan Jezus Zwycięzca szatana, grzechu i śmierci odnowi w naszych
sercach entuzjazm i radość wiary. Dawca nowego życia nie pozwoli zwyciężyć cywilizacji śmierci. Błogosławionych i bezpiecznych dni życzymy wszystkim Parafianom i Gościom.
Ksiądz Proboszcz i Księża Wikariusze