Pielgrzymka do Medjugorie

W dniach od 2 do 11 września 2019 roku odbyła się autokarowa pielgrzymka parafialna do Medjugorie z ks. proboszczem Krzysztofem Gąsiorowskim. W trakcie wyjazdu pielgrzymi zwiedzali: najważniejsze Sanktuarium Maryjne na Słowacji, miasto Lewoczę, Nitrę, Mariję Bystricę, Park Narodowy Jezior Plitwickich, Verplicię- " Bałkańskie Lourdes".

Przez 5 dni pielgrzymi przebywali w Medjugorie doznając niezwykłych wrażeń. Szczególnym przeżyciem było wejście na Górę Objawień i rozważanie tam tajemnic różańca świętego, modlitwy przy figurze Jezusa Zmartwychwstałego, udział w wieczornym cyklu nabożeństw ( Różaniec, Msza Święta, Adoracja), droga krzyżowa na cudowną Górę Kriżevac.

Pielgrzymi zwiedzili także Dubrownik zwany " Perłą Adriatyku", klasztor Derwiszy, Mostar. W drodze powrotnej: Sarajewo, przepiękny Budapeszt, a w ostatnim dniu Bratysławę.

Zapraszamy do galerii